VRÁTKY

Vrátky slouží k dopravě materiálů a také například k napínání pásových dopravníků nebo slouží k posunu kolejových vozidel.

Vrátek těžní VTA 1000

Vrátek těžní VTA 1000 s pohonem elektrickým je určen k dopravě a přemísťování materiálu, strojů a jejich částí v dolech na vodorovných i úklonných dopravních cestách.

Vrátek plenící VP 40, VPE - P 118

Vrátky jsou určeny pro plenění výdřevy (vytrhávání stojek), železné výstroje a tedy k účelům vyžadujícím velkou tažnou sílu při malé rychlosti lana.

Vrátek pomocný VPO 1

Vrátek VPO 1 P1, P2 je určen k zavěšení ocelového bednění při prohlubování jam a šibíků, případně pro jiné účely vyžadující velkou tažnou sílu při malé rychlosti lana. Vrátek v provedení P2 je možno použít i jako vlečný nebo plenící, případně pro přemisťování břemen na úklonných drahách.

VRÁTEK VLEČNÝ VV 8, VVS 104

Vrátek je určen k dopravě a přemisťování materiálu, strojů a jejich částí v dolech na vodorovných tratích.

Napínací vrátek VNE 68

Napínací vrátek  typové označení VNE 68 je určen k napínání pásu pásového dopravníku. Ve spojení s elektrickým zařízením umožňuje udržovat napnutí dopravního pásu v požadovaných hodnotách.

Vrátek může být používán v podzemních částech dolů, kde je pravděpodobnost vzniku ohrožení metanem nebo hořlavým prachem jako zařízení skupiny I kategorie M2 podle směrnice Rady 94/9/ES, v rozsahu teploty okolí -20° do 40°C.

Napínací vrátek vne 500

Napínací vrátek  typové označení VNE 500 je určen k napínání pásu pásového dopravníku. Ve spojení s elektrickým zařízením umožňuje udržovat napnutí dopravního pásu v požadovaných hodnotách.

Vrátek může být používán v podzemních částech dolů, kde je pravděpodobnost vzniku ohrožení metanem nebo hořlavým prachem jako zařízení skupiny I kategorie M2 podle směrnice Rady 94/9/ES, v rozsahu teploty okolí -20° do 40°C. 

 Napínací vrátek VNE 500 je tvořen rámem se sestavením bubnu, převodovkou, elektromotorem s pružnou spojkou, ukladačem lana a převáděcími kladkami tažného lana a kotvením.

Manipulační zařízení bobin 2

Manipulační zařízení Bobin 2 je určeno k dopravním a manipulačním pracím se strojními mechanizmy velkých hmotností v porubu (mechanizované výztuže, části kombajnů, dopravníků apod.) Je tvořeno rámem s bubnem, pohonem kompletním, ukládacím zařízení lana, kotvením, kryty a ovládáním. Náhon na kuželočelní převodovku je proveden klínovými řemeny. Rozběh je proveden hydraulicky ovládanou spojkou pomocí ruční páky. Pásová brzda je ovládaná nožní pákou. Ke kotvení jsou dodávány kotvicí patky.